ČSSD podala kandidátky ve všech 14 krajích ČR

Kandidátní listiny pro letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR má sociální demokracie od dnešního odpoledne podány ve všech 14 krajích.  S předstihem jsme tak splnili stanovený termín 17. září 2013, dokdy musí být kandidátky podány příslušnému krajskému úřadu. ČSSD rovněž složila předepsaný 15 tisícový příspěvek na volební náklady ve všech krajích, kde se budou její kandidáti ucházet o přízeň voličů a voliček.

Sociálně demokratický tým je sestaven z osvědčených volebních matadorů, jakými jsou Bohuslav Sobotka (celostátní lídr a lídr ČSSD za Jihomoravský kraj), Hana Orgoníková (Královéhradecký kraj), Lubomír Zaorálek (Moravskoslezský kraj), Milan Chovanec (Plzeňský kraj), Jaroslav Foldyna (Ústecký kraj), Jiří Běhounek (kraj Vysočina), Josef Novotný (Karlovarský kraj), nezávislých osobností jako předseda odborů Jaroslav Zavadil (Praha) či zkušených poslanců, kterými jsou Pavel Ploc (Liberecký kraj), Jan Hamáček (Středočeský kraj), Antonín Seďa (Zlínský kraj) a Roman Váňa (Olomoucký kraj) či známých starostů jako Ladislav Effenberk (Pardubický kraj).

Sociální demokraté se teď mohou plně soustředit na svůj hlavní cíl, kterým je získání alespoň třetinové podpory voličů.  Chceme občany oslovit svým konkrétním programem, který jim po sedmi letech pravicových vlád přinese pozitivní změny a uklidní sociální napětí ve společnosti pod názvem „Prosadíme dobře fungující stát“. K hlavním prioritám patří vytvářet nová pracovní místa, zvýšit minimální mzdu, zvýšit kontrolu kvality potravin a prosadit přísnější regulaci cen energií a vody, ochrana před lichvou a zvůli exekutorů a sada opatření pro mladé rodiny a seniory.

 

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

 

Volební program ČSSD v kostce najdete zde.

Kompletní volební program ČSSD najdete zde.

Příspěvek byl publikován | Autor: Igor Jakubčík. |